MAKRO HİJYEN TEMİZLİK | Maltepe Temizlik Şirketi
0216 577 65 73 / Mobil: 0541 562 2009

Ofis temizliği nasıl yapılır

Ofis temizliği nasıl yapılır?

Çalıştığımız alanların temiz ve hijyenik olması sağlımız için önemlidir.

Makro Temizlik olarak, ofis temizliğinin gereği olan temizlik kural ve uygulamalarını titizlikle yerine getiriyoruz. Bunun için 6 adımda ofisinizin temizliğini yaparak sizin de içinize sinen bir çalışma olmasına özen gösteriyoruz. Uygulamamız şu şekilde olmaktadır:

Öncelikle ofis temizliği yapacak olan personellerimize temizlik kural ve uygulamaları eğitimi vermekteyiz. Biz bu eğitimi kaliteli bir hizmetin vazgeçilmezi olarak görüyoruz.

6 ADIMDA OFİS TEMİZLİĞİ

1.adım                 : Küllüklerin ve çöp kovalarının boşaltılıp temizlenmesi

Küllükler boşaltılırken küllerin etrafa saçılmaması için, çöp kovasının dibine doğru boşaltılması gerekir.Küllük boşaltılırken içinde yanan izmarit olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Çöp kovası boşaltılırken; çöp poşetinin kirli,ıslak,yırtık veya kötü koku olup olmadığına bakılmalıdır.Ayrıca ıslak çöp olan yerlerde çöp poşetleri her gün değiştirilmelidir.Diğer yerlerde ise yukarıda belirtilen durumlarda çöp poşeti değiştirilmelidir.

2.adım                 : 20 cm. ila 2 m. arası düz alanların temizliği

Bu işlemde yerden süpürgelik üstünden başlayarak üstten elimizin yetiştiği yere kadar olan alanların tozu alınır.(Tablo,pano,seperatör vb.) Ayrı bir bez kullanılmalıdır.

3.adım                 : Telefon ve masaüstü cihazların temizlenmesi

Telefonla konuşma esnasında hem cilt teması hem de nefes alıp vermeden dolayı bir temas olmaktadır.Bundan dolayı telefon temizliği ayrı olarak belirtilmiştir.Telefon temizliği yapılırken mutlaka ayrı bir bez kullanılmalı ve günlük olarak dezenfekte edilmelidir.Masa üstünde bulunan bilgisayar,faks,hesap makinesi vb. cihazlar silinir.Bilgisayar ekranlarının silimi yapılırken ıslak bez kullanılmamalı,kuru bezle tozu alınmalıdır.

4.adım                 : Masa üstlerinin temizliği

Masa üstlerinin silimi sağdan başlanarak sola doğru silinir.Silim esnasında masa üstünde kaldırılabilecek eşyalar kaldırılıp altları silinir.Masa üstünde leke kalmamasına özen gösterilmelidir.Islak silimden sonra leke kalmaması için gerekli hallerde kurulama yapılır.Silim esnasında müşteriye ait eşyaların ve evrakların yerinin değişmemesine azami özen gösterilmelidir.

5.adım                 : Zemin temizliği

Zemin halı ise rutin temizlikte yürüme yolları ve görünen yerler vakumlanır. Vakumlama esnasında masa altlarının ve çöp kovasının arkalarının alınmasına dikkat edilmelidir. Detay temizlikte ise, bütün halı vakumlanmalıdır. Vakumlamada halının atlanmaması gerekmektedir.Halı temiz görünse de vakum görünmeyen, halının içine sinmiş tozu çeker.Sert zemin ise önce kuru paspaslama sonra ıslak paspaslama yapılır.Islak paspaslamadan sonra leke kalması durumunda tekrar kuru paspaslama yapılmalıdır.

6.adım                 : KONTROL

Tüm işlemler bitiminden sonra yapılan işin kontrol edilmesi eksik bir iş yapılmaması için gereklidir. Kontrol emin olmamamızı sağlar.Kontrol bir işin tam yapılmasını sağlar.6 adımda ofis temizliğinde kontrol en önemli adımı oluşturur.Yapılan her işten sonra mutlaka kontrol yapılmalıdır.Açık pencere,lamba ve temizlik malzemesi unutulmamalıdır. 

Maltepe ofis temizlik şirketleri içinde kaliteli hizmeti uygun fiyat avantajıyla sunarak müşteri memnuniyetini öncelik olarak görüyoruz.


Etiketler : ofis temizliği nasıl yapılır , temizlik nasıl yapılır , ofis temizlik şirketi , maltepe ofis-büro temizliği